Eryıldız Hırdavat Blog

Hırdavat Nedir ?

Hırdavat kelimesi çok kapsamlı bir terimdir. bu kelimenin içerisinde makine hırdavatı, teknik hırdavat ve mobilya hırdavatı Yer Almaktadır. Bizim sektörümüz olan mobilya hırdavatı ve aksesuarları şu şekilde sıralanabilir. Mobilya Ayakları, Mobilya Tekerleri, Bağlantı Elemanları, Etejerler, Banyo Malzemeleri, evyeler, mutfak ürünleri, boya, bant, zımpara, menteşe, ray, makas, dekorasyon malzemeleri, el aletleri, elektrikli el aletleri, gardrop ve mutfak sistemleri, hırdavat çeşitleri, kapı kolu ve aksesuarları, kilit çeşitleri, mobilya kulpları ve askı modelleri, sürgü sistemleri, ahşap profiller ve yapıştırıcı ürünleri kategorilerini firmamızda satmaktayız.Mobilya Ayakları ve Tekerleri 

Mobilya Ayaklarını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Tv ünitelerinde, kanepelerde, mutfaklarda ve daha çok yerde tercih edilebilir. Bu Ayak
modelleri çeşitlerine göre ayrılır. Plastik, metal ve dekoratif ayaklar olarak sınıflara ayrılır. her modele her eve uygun ayak modellerini sayfamızdan Bulabilirsiniz.

Metal L Gönye Çeşitleri


Genellikle parça halinde gelen mutfak dolabı, gardrop, televizyon ünitesi gibi ürünlerde parçaları birbirine sabitlemek için kullanılır.Kullanılacağı alana göre boyut çeşitliliği olan L gönyeler genellikle genişlik 3 cm derinlik ve yükseklik 4.5 cm kalınlık 2 mm olarak bulunur.90 ve 180 derece olmak üzere 2 çeşitleri vardır. Zorda kalınmadığı sürece sadece ahşap malzeme montalama da kullanılır.Monte ederken matkap yada tornavida kullanmak işimizi kolaylaştıracağı gibi sunta vida ile monte etmek daha sağlam olmasını sağlayacaktır.Bu gönyeler çoğunlukla sağlamlık ve ekonomik açıdan güvenilir olan metalden yapılır görüntüsünün kötü olmaması içinde üretiminden sonra metalik kaplama ile kötü görüntüsünden kurtulur.

Kullanılacağı alana göre delik sayısı değişken olan bu metal L gönyeleri ait olmadığı yerlerde kullanmak bize büyük sorunlar oluştura bilir.Bu yüzden kullanacağımız yerden emin olup ona göre doğru metal L gönye almamız gerekir.Bu arada kullanacak kişi dikkat edip kendine zarar vermemeli ve yüksek yerlerde tutularak kapalı bir kutu içinde muhafaza edilerek çocuklardan uzak tutulmalıdır.Malum köşeleri sivri ve kesici olduğu için her ne kadar tehlikesiz görünse de tehlikeli bir hırdavat ürünüdür. Genellikle mobilya içlerinde kullanılan metal L gönye mobilya üreticilerinin vazgeçilmezi haline geldi. Aldığınız mutfak dolabıydı gardrop ve benzeri malzemeler evinizde olmaz sa olmazıdır. illaki hiç görmediyseniz bile onlar ilk geldiği zaman parça halinde gelir ve bırakılacağı zeminin üstünde monte edilir.Çünkü malum bu tarz ürünler ağır olduğu için taşıması zordur ve onlar evimizde monte edilirken nasıl yapıldığını pek merak etmeyen kişi çok azdır ve hemen hemen hepiniz izlemiştir ve bu metal L gönyeler den illaki görmüştür. Çocukluğumuzda babamızın takım çantasını kurcalayıp bu metal L gönyelerden bulmuştur ve alıp çok kez kumla oynamıştır ve babamız gördüğünde alıp oyuncak için kullandığımızı görünce ya kulağımızı çekmiştir yada tokat atmıştır tehlikeli bir ürün olduğu için yani eğer sizde evinizde bulundurursanız kesinlikle çocuklarımızın ulaşabileceği yerlere koyulmamalıdır.