Eryıldız Hırdavat Blog

Hırdavat Nedir ?

Hırdavat kelimesi çok kapsamlı bir terimdir. bu kelimenin içerisinde makine hırdavatı, teknik hırdavat ve mobilya hırdavatı Yer Almaktadır. Bizim sektörümüz olan mobilya hırdavatı ve aksesuarları şu şekilde sıralanabilir. Mobilya Ayakları, Mobilya Tekerleri, Bağlantı Elemanları, Etejerler, Banyo Malzemeleri, evyeler, mutfak ürünleri, boya, bant, zımpara, menteşe, ray, makas, dekorasyon malzemeleri, el aletleri, elektrikli el aletleri, gardrop ve mutfak sistemleri, hırdavat çeşitleri, kapı kolu ve aksesuarları, kilit çeşitleri, mobilya kulpları ve askı modelleri, sürgü sistemleri, ahşap profiller ve yapıştırıcı ürünleri kategorilerini firmamızda satmaktayız.Mobilya Ayakları ve Tekerleri 

Mobilya Ayaklarını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Tv ünitelerinde, kanepelerde, mutfaklarda ve daha çok yerde tercih edilebilir. Bu Ayak
modelleri çeşitlerine göre ayrılır. Plastik, metal ve dekoratif ayaklar olarak sınıflara ayrılır. her modele her eve uygun ayak modellerini sayfamızdan Bulabilirsiniz.

Metal L Gönye Çeşitleri


Genellikle parça halinde gelen mutfak dolabı, gardrop, televizyon ünitesi gibi ürünlerde parçaları birbirine sabitlemek için kullanılır.Kullanılacağı alana göre boyut çeşitliliği olan L gönyeler genellikle genişlik 3 cm derinlik ve yükseklik 4.5 cm kalınlık 2 mm olarak bulunur.90 ve 180 derece olmak üzere 2 çeşitleri vardır. Zorda kalınmadığı sürece sadece ahşap malzeme montalama da kullanılır.Monte ederken matkap yada tornavida kullanmak işimizi kolaylaştıracağı gibi sunta vida ile monte etmek daha sağlam olmasını sağlayacaktır.Bu gönyeler çoğunlukla sağlamlık ve ekonomik açıdan güvenilir olan metalden yapılır görüntüsünün kötü olmaması içinde üretiminden sonra metalik kaplama ile kötü görüntüsünden kurtulur.

Kullanılacağı alana göre delik sayısı değişken olan bu metal L gönyeleri ait olmadığı yerlerde kullanmak bize büyük sorunlar oluştura bilir.Bu yüzden kullanacağımız yerden emin olup ona göre doğru metal L gönye almamız gerekir.Bu arada kullanacak kişi dikkat edip kendine zarar vermemeli ve yüksek yerlerde tutularak kapalı bir kutu içinde muhafaza edilerek çocuklardan uzak tutulmalıdır.Malum köşeleri sivri ve kesici olduğu için her ne kadar tehlikesiz görünse de tehlikeli bir hırdavat ürünüdür. Genellikle mobilya içlerinde kullanılan metal L gönye mobilya üreticilerinin vazgeçilmezi haline geldi. Aldığınız mutfak dolabıydı gardrop ve benzeri malzemeler evinizde olmaz sa olmazıdır. illaki hiç görmediyseniz bile onlar ilk geldiği zaman parça halinde gelir ve bırakılacağı zeminin üstünde monte edilir.Çünkü malum bu tarz ürünler ağır olduğu için taşıması zordur ve onlar evimizde monte edilirken nasıl yapıldığını pek merak etmeyen kişi çok azdır ve hemen hemen hepiniz izlemiştir ve bu metal L gönyeler den illaki görmüştür. Çocukluğumuzda babamızın takım çantasını kurcalayıp bu metal L gönyelerden bulmuştur ve alıp çok kez kumla oynamıştır ve babamız gördüğünde alıp oyuncak için kullandığımızı görünce ya kulağımızı çekmiştir yada tokat atmıştır tehlikeli bir ürün olduğu için yani eğer sizde evinizde bulundurursanız kesinlikle çocuklarımızın ulaşabileceği yerlere koyulmamalıdır.

Tornavida Çeşitleri Nelerdir ?

Tornavida, iki şekilde bulunmaktadır. Düz tornavida ve yıldız tornavida olarak kullanılmaktadır. Uzunlukları ve kalınlıkları kullanılan yere ve kullanılmak istenen bölgeye göre farklılık göstermektedir. Vida gevşetmek amacı ile vida sıkmak için kullanılır. Her an her yerde kullanıma müsaittir. Günümüzde her malzeme her maddelerde vida bulunmaktadır mobilyalarda pencerelerde yani çoğu teknoloji alanlarında yer bulur ve yaşanan bazı sıkıntılarda tornavida ile tamir yapabilirsiniz. Tek ve set halinde raflarda bulunmaktadır. Birçok mesleklerin gözdesi olarak alet çantalarında kendine has yer bulmaktadır. Tornavida Çeşitleri Kaliteli bir maddeden yapıldığı için kullanım şekli ve kullanım süresi uzundur. Kaliteli bir maddeden yapıldığı için dış etkilere ve zor şartlara karşı dayanıklıdır. Metal kısmı ince ve uzun olduğu için kör ve ulaşılması zor olan yerlerde kullanışı kolaydır. Metal kısmı mıknatıs ile desteklenmekte olup vidanın hakimiyetini kullanıcıya daha rahat ve kolay bir biçimde sunmaktadır. Tutma kısmı plastikten yapılmakta olup elden kayma ve elin avuç kısmına hiçbir şekilde zarar vermez ve tahrik etmez. Elektrikçilerin kullandığı tornavidalar genelde sap kısmı izole edilip elektrik akımından etkilenmez ve nötr bir hal alır bu sayede iş ve işçi güvenliğine özen ve önem göstermektedir. Her metal gibi tornavidalar da su ve sıvı gibi maddeler ile temas etmesi sonucu yüzeyinde paslanma ve aşınmaya neden olabilir bu sorunun önüne su ve sıvı gibi maddelerden uzak tutarak ve temas ettirmediniz sürece size eskisi gibi hızlı ve kolay bir iş sunacaktır. Simetrik yapısı ile kullanımı kolay ve hızlı bir biçimde işlerinizin hallolmasına yardımcı ve destek olmaktadır.


İş Güvenlik Malzemeleri

İş güvenlik malzemeleri, çapak gözlüğü, oksijen gözlüğü, ikaz filesi ve kulak tıkacı ipli olarak kategoride yer almaktadır. Vücudunuzun herhangi bir yerine zarar gelmemesi için iş güvenlik ekipmanlarını kullanmanızı önemle rica ederiz. Kulaklık takıp gürültüye karşı önlem almanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Gözlükleri takmanız herhangi bir şey çarpması sonucu gözünü zedelenmemek için tavsiye ederiz. İş güvenliği ekipmanları; iş gözlükleri, kulaklık, ikaz şerit bant olarak söylenebilir. İş güvenliği ekipmanları sınıfında olan iş gözlüğü, göz yaralanmalarını önlemek için kullanılan materyallerinden biridir. Gözler için risk ve tehlike oluşturan nedenlerden dolayı yaralanmaları engellemektedir. Toz erimiş metal veya yüksek sıcaklığa karşı koruma sağlamaktadır. Yapılacak işte doğru koruma ve ekipmanının seçimi oldukça büyük önemi vardır. Kulak tıkacı iş güvenliği ekipmanları sınıfında olan kulak ve işitme kaybını önlemek için kullanılan materyaldir. Kulaklar için risk ve tehlike oluşturan nedenlerden dolayı işitme kaybını engellemektedir. Yüksek ses desibel'inden kaynaklı işitmeye karşı koruma sağlamaktadır. Görme ve işitme organlarımızın yüz bölgesinde bulunması itibari ile çok sayıda iş güvenliği koruyucu ekipmanı vardır. İkaz filesi genellikle inşaat yapımlarında kullanılan güvenlik için dikkat çekici iş güvenliği ekipmanıdır. Ayrıca bir çok farklı sektörde çalışma sahasını belirlemek amacı ile de kullanılmaktadır. İkaz filesinin delikli yapısı sayesinde delikli emniyet alan perdeleri uyarı amaçlıdır. Herhangi bir olumsuz hava şartlarına karşı özel olarak bir yapıda üretilmiştir.


Fırçalar

Fırçalar ve maskelerin özelliklerinden bahsedecek olursak; fırçalar boya badana işlerinizde köşe kısımlardaki kestirme işlemlerini çok hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yapmaktadır. Köşe kısımların daha keskin ve düzgün olması görevinde büyük rol oynamaktadır. Fırça kullanıldıktan sonra çözücü herhangi bir madde ile yıkanarak su ile temizlenmelidir. Temiz ve dikkatli kullanımı ile uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Oldukça yüksek sınıf kalitede sap ve kıl malzemesi kullanılmıştır. Plastik sap kısmı sayesinde boya ve badana uygulaması yaparken hiçbir şekilde elden kayma gibi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Paslanmaz nikel çerçeveye sahiptir. Streç ürünü çeşitli maddelerin havayla olan temasını kesmek amacı ile üretilmiş şeffaf bir malzemedir. Malzemenin hava ile olan etkileşimini kaldırmak amacıyla sarılmasında kullanılmaktadır. Genellikle paketleme malzemesi olarakta bilinmektedir. Elestik ve ergonomik yapısı sayesinde sıkıca sarıldığında malzemeleri tutmaktadır. Malzeme sıkça yük paketleme işlemlerinde kullanılır. En yaygın olarak kullanılan sarma malzemesidir. Ambalajlama, etiketleme, paletleme  gibi işlemlerdede kullanılması mümkündür.


KALE KİLİT

KALE KİLİT ÜRÜNLERİ

Otomatik kapı kilit kullanım şekli ve amacı

Apartman giriş kapılarında kullanılmak için tasarlanmış ve müşterilerimize sunulmuştur. Dışardan anahtar, içerden düğme ile çalışmakta ve müşterilerimize kullanışlı bir ürün sunmaktadır. Elektrik ile çalışmakta olan bu ürün oldukça tasarruflu ve az elektrik enerjisi harcamaktadır. Otomatik olarak elektrik kesme özelliği vardır ve birçok işte kullanıcıya yardımcı olmakta ve işleri daha kolay bir duruma getirmektedir. Otomatik kapı kilit  1. Sınıf kalitede üretilmiş ve tasarlanmış olan bu ürün uzun yıllar kullanıma müsait ve uzun ömürlü olmasıyla en çok tercih edilenler arasında kendine has yer bulmaktadır. Master sisteme uygun iki kanallı anahtar özelliği de ürünümüzde yer almaktadır. Kilit ön kapağın açılmasına gerek bırakmayan gövdesi ile kolay montaj yapmaktadır.

Pencere kilit i kullanım şekli ve amacı

Bu ürün siz evde olmadığınız anda hırsız ve benzeri gibi durumlarda pencerenin açılmasını engelleyen ve oldukça da kullanışlı olan bu ürün ev sahiplerinin sıklıkla kullandıkları ve tavsiye etikleri bir üründür. Aynı şekilde gece oluşan tehlikeli durumlarda size yardımcı olmaktadır ve siz yatağınızda rahatla ve güvenle uyumanıza yardımcı olur ve öz güven vermektedir. Montajı kolay yapabilen ve kullanıcıya zahmet vermeyen bir üründür. Pencere kilit i pencerenin köşesinden iç tarafa kolaylıkla monta edilmektedir. Ürün oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Darbelere karşı zor hasar alan ve kullanım süresi uzundur, uzun ömürlüdür. Kullanıcıyı bu yönü ile tatmin etmektedir. Çeşitli pencere ve kapı gibi yerlerde kullanıma rastlanabilmektedir. 1. Sınıf kaliteli malzemelerden üretilmiş olup bunu da ispatlamaktadır.  Müşterilerin seçimine göre alarmlı ve normal olarak satışa sunulmaktadır.

Kapı hidroliği kullanım şekli ve amacı

Kullanım amacı kapıların yavaş kapanması ve kapının hasar almamasını amaç edilerek üretilmiştir. Kullanılan kapılar ahşap, alüminyum ve demir kapılarda kullanılmaktadır. Genellikle apartmana giriş kısmında demir kapılara monte edilerek kullanıma rastlanmaktadır. Kapıların ağırlıklarına göre farklı ebatlarda ve kapasitelerde bulunmaktadır. Ürün hidrolik yağ ile çalışmaktadır. Kapının kapanma hızına ve şiddetine göre güç ayarlanabilir vidası bulunmaktadır. Kapı hidroliği 1. sınıf kalitede üretilmiş olan bu ürün darbelere ve zor şartlara göre uzun yıllar kullanıma müsait bir durumdadır. Doğru bir kullanım ve montaj ile uzun ömrüne katkı sağlamakta olup kullanım süresini uzatmış olacaksınız. Kullanıcılar tarafından beğenilmekte ve sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Oda kapı kilitleri kullanım şekli ve amacı

Nikel renkte olan oda kapı kilitleri değişebilen ebatlarda ve her kapıya uyarlı şekilde bulunmaktadır. Müşterilerimize kutu ve ambalaj şeklinde gönderilmekte ve rahat bir kullanım sağlamaktadır. Kaliteli ve orijinal olarak üretilmiş olup oldukça sağlam bir üründür. Ürün ekonomik fiyatı ile müşterilerimizin ilgisini çekmekte ve diğer kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Ürün önce kalite kontrolden geçmekte ve sonra paketlenip müşterilere sunulmaktadır. Oda kapı kilitleri 1. sınıf kalitede olan bu ürün uzun yıllar kullanıma müsait ve ömrü uzundur. Darbelere ve zor durumlara dayanıklı olan bu ürün doğru bir kullanım ile uzun kullanım yılına katkı sağlamış ve ömrünü uzatmış olacaksınız. Kaliteli bir maddeden imal edildiğinden dolayı şık görünümü ve yüzeyinde paslanma ve aşınma görülmemektedir. Bazı durumlarda ise ürünün yüzeyi zarar görebilmektedir. Su ve sıvı gibi maddeler ile temas etmemesi gerekmektedir bu durum hem sizin hem ürünün yararınadır.

Wc kapı kilit i kullanım şekli ve amacı

Ev, iş yeri, otel ve ofislerde kullanılan kilitlerdir. Wc kilitlerinde anahtar bulunmamaktadır. Kolunda bulunan mandallar sayesinde içerden kitlenir ve aynı taktirde içerden açılmaktadır. Wc kilidi kapı kollarıyla birlikte kullanılmaktadır. Wckapı kilidi 1. sınıf kalitede bir ürün olduğundan dolayısıyla uzun yıllar kullanıma müsait ve uzun ömürlü olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Doğru bir kullanım ile uzun ömürlü olmasına katkı sağlamış olacaksınız ve daha uzun yıllar kullanıma müsaittir.

Çelik kasa kullanım şekli ve amacı

Ürün ev ve iş yerlerinde gizli kasa olarak kullanılmakta ve sıklıkla tavsiye edilmektedir.  1. Sınıf kalitedeki bu ürün darbelere oldukça dayanıklı ve hasar alma oranı oldukça düşüktür. Kullanım şekli değerli eşyalarınızı ve saklanmasını istediğiniz belgeleri bu kasada oldukça rahat muhafaza edebilirsiniz. Çelik kasa dayanıklı olan bu kasa şifre ve anahtar dışında diğer dış kuvvete açılmaz ve her yönde sizin muhafaza etmiş olduğunuz ürünü korumaktadır. Şifreli kasa, yere veya duvara çelik dübeli ve vidalar ile montajı yapılmaktadır.  Kasa şifre ve ayrıca anahtar ile açılmaktadır. Ürün içten monteli olduğu için dıştan sökülmesine imkan yoktur.

Demir kapı kilit kullanım şekli ve amacı

Genellikle apartman girişi kapılarda kullanılmaktadır. Ürün elektrik ile çalışır ve çok sesiz olmasıyla da kullanıcılar tarafından oldukça tavsiye edilmektedir. Düşük enerji tüketir ve tasarruflu olmasıyla kullanışlı bir üründür. Her türlü kapıya uyum sağlayabilen farklı tasarım ve şık kaplaması vardır bu yönü ile müşterilerin zevkine göre ayarlanmıştır. Kapı kilit Daire kapı açma düğmesi otomatik kaldığında kendi elektriği kesme özelliği vardır. Master sistemine uyumlu iki kanallı anahtar yapısı vardır ve müşterilere birden çok özellik sunmaktadır. Kilit ön kapağının açılmasına gerek bırakmayan gövdesi ile kolay montaj imkanı da sunmaktadır. Demir kapı kilit 1. Sınıf kaliteli bir ürün olduğundan kullanım yıllı ve ömrü uzundur. Doğru bir kullanım ile uzun olan kullanım süresine katkı sağlamakta ve bu sebepten dolayı daha uzun yıllar kullanım sağlamaktadır. Darbelere ve zorluklara karşı oldukça dayanıklıdır.  Aparatları sayesinde monta elimi oldukça kolay bir duruma gelmiştir ve kullanıcıyı yormamaktadır.

Barel kullanım şekli ve amacı

Kapı kilitlerinin kilit kısmını hareket ettiren parçadır. Anahtarınız kaybolduğu anda ya da bareliniz bozulduğunda kilidi sökmeden sadece bareli değiştirebilirsiniz. Dışardan anahtar yardımı ile açılmakta olan fakat iç kısımdan anahtar olmadan topuz yardımı ile kolay bir şekilde açılabilmektedir. Gövde kısmı pirinçtir. Zor durumlarda ve matkap ile delmelere karşı oldukça dayanıklıdır ve kolay kolay hasar almamaktadır. Farklı ebat ve ölçüleri bulunmaktadır. İçinde 3 adet anahtar ile ambalajlı şekilde müşterilere sunulmaktadır. Barel 1. sınıf kaliteli bir madde ile imal edildiğinden dolayı uzun yıllar kullanıma müsait ve uzun ömürlüdür. Doğru bir kullanım ile uzun yıllar kullanıma destek olup daha uzun bir kullanım sunmaktadır. Çeşit olarak nikel türü de bulunmaktadır.

Kale kilit çeşitleri kullanım şekli ve amacı

Kapılarda güvenlik amacı birçok üretim yapılmıştır. Kale kilit müşterilerin isteğine göre ve birçok özellik taşıyan kilit seçenekleri sunmuştur. Bu nedenle birçok çeşitleri vardır. Kapılarda yaygın olarak kullanılan kilitler hırsız ve benzeri durumlarda evlerinizi ve evde bulunan kıymetli eşyalarınızı korumak amaçlı üretim sunmuştur ve genelde etkili olmuştur. Kale kilit kullanan müşteriler memnun kalmış ve birçok kullanıcıya şiddetle tavsiye etmektedir. Kale kilit çeşitleri 1. Sınıf kaliteli ürünlerden imal etmekte ve oldukça dayanıklı ve sağlam olmaları ile bilinmektedirler.  Kaliteli olduğundan dolaysıyla uzun yıllar kullanıma müsait ve elverişlidir. Uzun ömürlü olması ile bilinmektedir ve doğru bir kullanım ile uzun ömürlü olmasına katkı sağlamakta ve ömrünü uzatmaktadır. Farklı yerlerde kullanılan kilit çeşitleri kullanılan yere göre farklı modellerde ve ebatlarda müşterilerimize sunulmaktadır. Yüzeyinde paslanma ve aşınma görülmemekte ve şık görünümü ile kullanıcılara güzel bir haz duygusu yaşatmaktadır. Bazı durumlarda ise yüzeyinde zarar görme ve paslanma görülebilmektedir. Kimyasal madde ile teması ( tuz ruhu, çamaşır suyu, deterjan ve benzeri kimyasallar ) ürüne ciddi zararlar verebilmektedir. Paslanma da ise ürünün su ve sıvı gibi maddeler ile temas etmesi sonucunda görülebilmektedir. Bu nedenle ürünün hem kimyasal hem de sıvı gibi maddelerden uzak tutmak kullanıcı ve ürün için faydalı bir durum olacaktır.

Dış kapı kilitleri kullanım şekilleri ve amacı

Dış kapılarda yaygınlıkla kullanılan kilit sistemleri oldukça kullanışlı olmasıyla kullanımı yaygınlaşmış bir üründür. Dış kuvvetlere ve darbelere karşı dayanıklı bir ürün olan kilitler kullanıcıları tatmin etmiş ve iş yerlerinde de kullanılması sıklıkla görülen bir üründür. Dış kapı kilitleri 1. Sınıf kalite olan ürünlerimiz uzun yıllar kullanıma müsait ve ömrü uzundur. Doğru kullanım ile bu uzun ömrüne katkı sağlamış olacak ve daha kullanışlı bir durumda olacaktır.  Paslanmaz yüzeyi ile uzun yıllar şıklığını korumakta ve kullanıcıları mutlu etmektedir. Evleri korumakta ve özel ve değerli eşyaların muhafaza edilmesinde en önemli koruyucu olan ve evlere kolaylıkla girmeye son noktayı koyan kale kilittir.

Çelik kapı kilitleri kullanım şekilleri ve amacı

Ürünün tek anahtar yardımı ile 14 farklı yerden kilitlenme şansı tanımış ve açılması imkansız bir hale getirmiştir. Bazı nedenlerle ve eve zorla girmeye çalışanlardan dolayı yapılmış olan kilit sisteminin en dayanıklı şekli ve kalitelisidir. Çelikten üretilmiş olduğundan dolasıyla yüzeyinde paslanma ve aşınma olmamaktadır. Birçok darbelere ve durumlara karşı oldukça dayanıklı olan bu ürün bazı durumalar da ise hasar görme şansı vardır. Çelik kapı kilitleri Kimyasal maddeler ile temas etmesi ( tuz ruhu, çamaşır suyu, deterjan ve diğer kimyasal ürünler ) ürünün ciddi hasar almasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple kimyasal ürünlerden uzak tutmak hem ürünün daha uzun yıllar kullanmanıza ve zarar görmesini engellemektedir. Su ve sıvı gibi maddeler ile temas etmesi ürünün yüzeyinde paslanmalara neden olabilmektedir. Bu nedenle su ve sıvı gibi maddelerden uzak tutmanız ürünün uzun yıllar şık ve güzel görülmesinde etkili olacaktır. Buda hem müşterinin hem de satıcıların hoşuna giden bir özelliklerdendir.

Asma kilit kullanım şekilleri ve amacı

Kullanımı oldukça kolay olan bu ürün her yerde ve her şekilde kullanılmaktadır. Küçük olduğundan bu sebepten hafif ve taşınması, takılımı, çıkartılması oldukça kolaydır. Kepenklerde, odunluklarda ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır. 1. Sınıf kalite olan bu ürün darbelere ve zorluklara karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanıma müsait ve ömrü uzundur. Doğru bir kullanım ile uzun yıllar kullanım süresi uzamış ve daha kullanışlı bir hale gelmiştir. Simetrik yapısı ile müşterilere güzel ve hoş bir görüntü sunmaktadır. Ergonomik yapısı ile çoğu müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Kale kilit kullanım şekilleri ve amacı

Üretilmiş olan kilitlerin en dayanıklısı ve sağlamı olarak bilinmektedir. Kilitler arasında markaların en kaliteli olarak bilinen ve sıklıkla kullanılan kilit kale kilittir. Kalekilit 1. Sınıf maddeler ve ürünler kullanan marka kısa zamanda en çok bilinen marka olmuştur. Uzun yıllar kullanıma müsait olan ve uzun ömürlü olarak da müşterilerimizin en çok tercih etikleri ve kullandığı markadır. Kullanım amacı ve ürünün özeliklerini dosdoğru anlatan ve müşterilerin kalbine taht kuran bir marka olarak bilinmektedir.


Panjur Ürünleri

Panjurlar, palstik ve alüminyum olmak üzere ikiye ayrılır. Panjuru takmak istediğiniz ölçülerde pencere deliğine göre bulabilirsiniz elinize metreyi alıp deliği ölçmeniz ürünü almanız için yeterli olacaktır. Ürün sağ tarafında çek bırak olup bunun ile beraber açıp kapatabilirsiniz. Panjur ya da panjur, ahşap, plastik ya da metal kanatlardan oluşan ve bir pencerenin dışına takılan koruma düzeneği. Aynaları, sabit ya da hareketli, dar, eğik paletlerden oluştuğu için, panjur havalandırmayı ve dışarıdan görünmeden dışarıyı görmeyi sağlar. Panjurlar ev ve işyerleriniz havalandırma daki wc, banyolarda havalandırma mekanizması olarak kullanılmaktadır. Hava üfleme kanallarında kullanılan toplayıcı menfezler özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilmektedir. Havalandırma mekanizmasının arka kısmına böcek ve haşerelerin girmesini engellemek amacı ile alüminyum malzemeli rabiz sineklik teli takılmıştır. Ayrıca transfer mekanizması olarak ta kullanılabilir. Hava yönlendirmesi için kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Emici menfez olarak da kullanılır. Kanatlar doğal hava sirkülasyonu sağlarken, aynı zamanda görüntü ve ışık engelleyici görevi de görür. 1.Kalite alüminyum malzeme kullanılmıştır. Üst yüzeyi kaliteli kaplamadır. Açılır kapanır panjur sistemine bağlıdır. Montajı oldukça kolay sağlanır. Kanatları yandaki kol mandal sayesinde aşağı yukarı hareket ettirerek açma ve kapama işlemi yapılır. Ayrıca ebat ve modellerine göre birçok çeşiti de vardır.