Eryıldız Hırdavat Blog

Hırdavat Nedir ?

Hırdavat kelimesi çok kapsamlı bir terimdir. bu kelimenin içerisinde makine hırdavatı, teknik hırdavat ve mobilya hırdavatı Yer Almaktadır. Bizim sektörümüz olan mobilya hırdavatı ve aksesuarları şu şekilde sıralanabilir. Mobilya Ayakları, Mobilya Tekerleri, Bağlantı Elemanları, Etejerler, Banyo Malzemeleri, evyeler, mutfak ürünleri, boya, bant, zımpara, menteşe, ray, makas, dekorasyon malzemeleri, el aletleri, elektrikli el aletleri, gardrop ve mutfak sistemleri, hırdavat çeşitleri, kapı kolu ve aksesuarları, kilit çeşitleri, mobilya kulpları ve askı modelleri, sürgü sistemleri, ahşap profiller ve yapıştırıcı ürünleri kategorilerini firmamızda satmaktayız.Mobilya Ayakları ve Tekerleri 

Mobilya Ayaklarını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Tv ünitelerinde, kanepelerde, mutfaklarda ve daha çok yerde tercih edilebilir. Bu Ayak
modelleri çeşitlerine göre ayrılır. Plastik, metal ve dekoratif ayaklar olarak sınıflara ayrılır. her modele her eve uygun ayak modellerini sayfamızdan Bulabilirsiniz.

Metal L Gönye Çeşitleri


Genellikle parça halinde gelen mutfak dolabı, gardrop, televizyon ünitesi gibi ürünlerde parçaları birbirine sabitlemek için kullanılır.Kullanılacağı alana göre boyut çeşitliliği olan L gönyeler genellikle genişlik 3 cm derinlik ve yükseklik 4.5 cm kalınlık 2 mm olarak bulunur.90 ve 180 derece olmak üzere 2 çeşitleri vardır. Zorda kalınmadığı sürece sadece ahşap malzeme montalama da kullanılır.Monte ederken matkap yada tornavida kullanmak işimizi kolaylaştıracağı gibi sunta vida ile monte etmek daha sağlam olmasını sağlayacaktır.Bu gönyeler çoğunlukla sağlamlık ve ekonomik açıdan güvenilir olan metalden yapılır görüntüsünün kötü olmaması içinde üretiminden sonra metalik kaplama ile kötü görüntüsünden kurtulur.

Kullanılacağı alana göre delik sayısı değişken olan bu metal L gönyeleri ait olmadığı yerlerde kullanmak bize büyük sorunlar oluştura bilir.Bu yüzden kullanacağımız yerden emin olup ona göre doğru metal L gönye almamız gerekir.Bu arada kullanacak kişi dikkat edip kendine zarar vermemeli ve yüksek yerlerde tutularak kapalı bir kutu içinde muhafaza edilerek çocuklardan uzak tutulmalıdır.Malum köşeleri sivri ve kesici olduğu için her ne kadar tehlikesiz görünse de tehlikeli bir hırdavat ürünüdür. Genellikle mobilya içlerinde kullanılan metal L gönye mobilya üreticilerinin vazgeçilmezi haline geldi. Aldığınız mutfak dolabıydı gardrop ve benzeri malzemeler evinizde olmaz sa olmazıdır. illaki hiç görmediyseniz bile onlar ilk geldiği zaman parça halinde gelir ve bırakılacağı zeminin üstünde monte edilir.Çünkü malum bu tarz ürünler ağır olduğu için taşıması zordur ve onlar evimizde monte edilirken nasıl yapıldığını pek merak etmeyen kişi çok azdır ve hemen hemen hepiniz izlemiştir ve bu metal L gönyeler den illaki görmüştür. Çocukluğumuzda babamızın takım çantasını kurcalayıp bu metal L gönyelerden bulmuştur ve alıp çok kez kumla oynamıştır ve babamız gördüğünde alıp oyuncak için kullandığımızı görünce ya kulağımızı çekmiştir yada tokat atmıştır tehlikeli bir ürün olduğu için yani eğer sizde evinizde bulundurursanız kesinlikle çocuklarımızın ulaşabileceği yerlere koyulmamalıdır.

Tornavida Çeşitleri Nelerdir ?

Tornavida, iki şekilde bulunmaktadır. Düz tornavida ve yıldız tornavida olarak kullanılmaktadır. Uzunlukları ve kalınlıkları kullanılan yere ve kullanılmak istenen bölgeye göre farklılık göstermektedir. Vida gevşetmek amacı ile vida sıkmak için kullanılır. Her an her yerde kullanıma müsaittir. Günümüzde her malzeme her maddelerde vida bulunmaktadır mobilyalarda pencerelerde yani çoğu teknoloji alanlarında yer bulur ve yaşanan bazı sıkıntılarda tornavida ile tamir yapabilirsiniz. Tek ve set halinde raflarda bulunmaktadır. Birçok mesleklerin gözdesi olarak alet çantalarında kendine has yer bulmaktadır. Tornavida Çeşitleri Kaliteli bir maddeden yapıldığı için kullanım şekli ve kullanım süresi uzundur. Kaliteli bir maddeden yapıldığı için dış etkilere ve zor şartlara karşı dayanıklıdır. Metal kısmı ince ve uzun olduğu için kör ve ulaşılması zor olan yerlerde kullanışı kolaydır. Metal kısmı mıknatıs ile desteklenmekte olup vidanın hakimiyetini kullanıcıya daha rahat ve kolay bir biçimde sunmaktadır. Tutma kısmı plastikten yapılmakta olup elden kayma ve elin avuç kısmına hiçbir şekilde zarar vermez ve tahrik etmez. Elektrikçilerin kullandığı tornavidalar genelde sap kısmı izole edilip elektrik akımından etkilenmez ve nötr bir hal alır bu sayede iş ve işçi güvenliğine özen ve önem göstermektedir. Her metal gibi tornavidalar da su ve sıvı gibi maddeler ile temas etmesi sonucu yüzeyinde paslanma ve aşınmaya neden olabilir bu sorunun önüne su ve sıvı gibi maddelerden uzak tutarak ve temas ettirmediniz sürece size eskisi gibi hızlı ve kolay bir iş sunacaktır. Simetrik yapısı ile kullanımı kolay ve hızlı bir biçimde işlerinizin hallolmasına yardımcı ve destek olmaktadır.


İş Güvenlik Malzemeleri

İş güvenlik malzemeleri, çapak gözlüğü, oksijen gözlüğü, ikaz filesi ve kulak tıkacı ipli olarak kategoride yer almaktadır. Vücudunuzun herhangi bir yerine zarar gelmemesi için iş güvenlik ekipmanlarını kullanmanızı önemle rica ederiz. Kulaklık takıp gürültüye karşı önlem almanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Gözlükleri takmanız herhangi bir şey çarpması sonucu gözünü zedelenmemek için tavsiye ederiz. İş güvenliği ekipmanları; iş gözlükleri, kulaklık, ikaz şerit bant olarak söylenebilir. İş güvenliği ekipmanları sınıfında olan iş gözlüğü, göz yaralanmalarını önlemek için kullanılan materyallerinden biridir. Gözler için risk ve tehlike oluşturan nedenlerden dolayı yaralanmaları engellemektedir. Toz erimiş metal veya yüksek sıcaklığa karşı koruma sağlamaktadır. Yapılacak işte doğru koruma ve ekipmanının seçimi oldukça büyük önemi vardır. Kulak tıkacı iş güvenliği ekipmanları sınıfında olan kulak ve işitme kaybını önlemek için kullanılan materyaldir. Kulaklar için risk ve tehlike oluşturan nedenlerden dolayı işitme kaybını engellemektedir. Yüksek ses desibel'inden kaynaklı işitmeye karşı koruma sağlamaktadır. Görme ve işitme organlarımızın yüz bölgesinde bulunması itibari ile çok sayıda iş güvenliği koruyucu ekipmanı vardır. İkaz filesi genellikle inşaat yapımlarında kullanılan güvenlik için dikkat çekici iş güvenliği ekipmanıdır. Ayrıca bir çok farklı sektörde çalışma sahasını belirlemek amacı ile de kullanılmaktadır. İkaz filesinin delikli yapısı sayesinde delikli emniyet alan perdeleri uyarı amaçlıdır. Herhangi bir olumsuz hava şartlarına karşı özel olarak bir yapıda üretilmiştir.


Fırçalar

Fırçalar ve maskelerin özelliklerinden bahsedecek olursak; fırçalar boya badana işlerinizde köşe kısımlardaki kestirme işlemlerini çok hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yapmaktadır. Köşe kısımların daha keskin ve düzgün olması görevinde büyük rol oynamaktadır. Fırça kullanıldıktan sonra çözücü herhangi bir madde ile yıkanarak su ile temizlenmelidir. Temiz ve dikkatli kullanımı ile uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Oldukça yüksek sınıf kalitede sap ve kıl malzemesi kullanılmıştır. Plastik sap kısmı sayesinde boya ve badana uygulaması yaparken hiçbir şekilde elden kayma gibi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Paslanmaz nikel çerçeveye sahiptir. Streç ürünü çeşitli maddelerin havayla olan temasını kesmek amacı ile üretilmiş şeffaf bir malzemedir. Malzemenin hava ile olan etkileşimini kaldırmak amacıyla sarılmasında kullanılmaktadır. Genellikle paketleme malzemesi olarakta bilinmektedir. Elestik ve ergonomik yapısı sayesinde sıkıca sarıldığında malzemeleri tutmaktadır. Malzeme sıkça yük paketleme işlemlerinde kullanılır. En yaygın olarak kullanılan sarma malzemesidir. Ambalajlama, etiketleme, paletleme  gibi işlemlerdede kullanılması mümkündür.